Výlety po okolí

Vydejte se na výlet do okolí Pensionu Růžák.

Rodinný Pension Růžák se nachází před branou Národního parku České Švýcarsko nedaleko od státních hranic s Německem. Tato poloha je ideální pro uskutečnění výletů za krásami zdejší přírody, za kulturou či za sportovními aktivitami v okolí. Přijíždíte k nám na víkend nebo na týden? Ať tak, či tak, nudit se v tomto kraji určitě nebudete. Představujeme vám pár tipů na výlety, které by jste si neměli nechat ujít.

Pravčická brána

Pravčická brána je největší přirozená pískovcová brána v Evropě a národní přírodní památka. Je považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska a tvoří tak symbol celé oblasti.

Více

Soutěsky Hřensko

Edmundova (Tichá) a Divoká soutěska jsou atraktivním místem v obci Hřensko pro plavbu na pramicích po říčce Kamenice. Tento nevšední výlet stojí za to. Nechte se vtáhnout do vyprávění převozníků lodiček a užijte si jedno z nejkrásnějších českých míst.

Více

Dolský mlýn

Víte, že se tu natáčela slavná pohádka Pyšná princezna a novější snímek Peklo s princeznou? Ještě aby ne, v tak romantickém prostředí.

Více

Bastei - skalní most

Bastei - Skalní vyhlídkový most Bastei je dominantou německé části národního parku, který se nachází kousíček za hranicemi.

Více

Labský kaňon (vyhlídka Belveder)

Nedaleko obce Růžová se nachází vyhlídka zvaná Belveder, kde je překrásný výhled na největší pískovcový kaňon v Evropě, kterým protéká druhá největší česká řeka-Labe.

Více

Pevnost Königstein

Pevnost Königstein je největší pevnost v Evropě a je dalším saským pokladem, který Vás okouzlí. Přibližně 15 km od českých hranic leží tato pevnost na stolové hoře nad stejnojmennou obcí.

Více

Děčín

Historické centrum města Děčín má co nabídnout: Zámek Děčín nabízející 3 prohlídkové trasy, Růžová zahrada, Zámecký park a přilehlé nové zámecké zahrady či vyhlídková restaurace Pastýřská stěna, která nabízí úžasný výhled na město na Labi.

Více
×

Log in